Henkilökunta

Johto ja toimisto

      • Juha Peltonen, LitT, dosentti, johtaja, juha.peltonen(at)hula.fi, 0943421014, 0407042521 (esittely)
      • Arja Uusitalo, LT, dosentti, ylilääkäri, arja.uusitalo(at)hula.fi, 094342100 (esittely)
      • Sari Söderlund, taloussihteeri, sari.soderlund(at)hula.fi, 0943421011

Lääkärit

      • Julia Järvimäki, LL, liikuntalääketieteeseen erikoistuva lääkäri, julia.jarvimaki(at)hula.fi (esittely)
      • Stefan von Knorring, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, stefan.knorring(at)hula.fi, 094342100 (esittely)
      • Kirsi Korpi, LL, kardiologian erikoislääkäri, kirsi.korpi(at)hula.fi, 094342100 (esittely tulossa)
      • Klaus Köhler, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, klaus.kohler(at)hula.fi, 094342100 (esittely)
      • Arja Uusitalo, LT, dosentti, ylilääkäri, liikuntalääketieteen erikoislääkäri ja kliinisen fysiologian erikoislääkäri, arja.uusitalo(at)hula.fi, 094342100 (esittely)

Liikuntafysiologit

      • Elias Lehtonen, LitM (06/2019), liikuntafysiologi, elias.lehtonen@hula.fi (esittely)
      • Anne Koponen, LitM, tohtorikoulutettava (esittely)
      • Elena Kozharskaya, LitM (esittely)
      • Juha Peltonen, LitT, dosentti, johtaja (esittely)

Ravitsemusasiantuntijat

      • Tomi Valtanen, TtM, laillistettu ravitsemusterapeutti (esittely)

Sairaanhoitajat ja bioanalyytikot

      • Anssi Ahokainen, sairaanhoitaja (AMK), anssi.ahokainen(at)hula.fi (esittely)
      • Arja Korhonen, bioanalyytikko (AMK), arja.korhonen(at)hula.fi (esittely)

Tutkijat

      • Antti-Pekka Rissanen, LitK, LT, kliiniseen fysiologiaan ja isotooppilääketieteeseen erikoistuva lääkäri, antti-pekka.rissanen(at)helsinki.fi (esittely)
      • Daniela Eklund, LitT, tutkijatohtori, daniela.eklund(at)helsinki.fi (esittely)
      • Elina Engberg, FT, elina.engberg(at)helsinki.fi (esittely)
      • Sergei Iljukov, LL, liikuntalääketieteen erikoislääkäri, tohtorikoulutettava, sergei.iljukov(at)gmail.com (esittely)

Takaisin etusivulle

Scroll Up